Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması?
Günlük hayatımızda olan kısa öksürük, boğazda kuruluk hissi, güçlükle yutkunmak, gibi olaylar başımıza geliyordur ama önemsenmiyor olabilir.
Oysaki bu şikayetlerin uzun süre devam etmesi ciddi hastalıkların habercisi anlamına da gelebilir. Memorial hast. Kulak burun boğaz uzmanlarına sorulan Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması, gibi soruları cevapladılar.

Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması,

Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması, sebepleri.

Grip gibi, nezle gibi, soğuk algınlığı veya boğazda enfeksiyon gibi sebeplerden dolayı Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması, yaşayan bireylerin uzman doktora gitmesinin en büyük sebeplerinden birisi gırtlak kanseri şüphesi taşımasıdır.

Oysaki şüphelerin de ne kadar da haklı olsalar da "Yutkunurken boğaz ağrısı" sorunun çok daha fazla sebepleri vardır.

Burada şikayetlerin süresi, aynı anda yaşanan diğer sıkıntılar, şikayet edenin yaşı, sigara veya alkol kullanması, günlük hayatta içilen sıvılar, vücutta birikmiş hastalıklar, alınan ilaçlar gibi daha birçok sebep vardır.

Sadece yutkunmak için vücutta bir çok organ çalışmak zorundadır. Bunların başında tabii ki beyin gelmektedir daha sonra çeşitli kaslar ve sinirler aynı anda aynı hareketi yapmak zorundadır.

Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması, Şikayetlerini araştırırken sebebin sinirsel bozukluk mu yoksa başka bir hastalığın habercisi mi olduğunu araştırıp kesin ayırt etmek gerekiyor. İyi bir teşhis konulması için KBB, Nöroloji uzmanı, Gastroenteroloji uzmanı, genel cerrahi uzmanında randevu alıp, iyi bir tetkik için konuşulmalıdır.

Ağızda, tükürük bezlerinde, boğazda ve gırtlak bölgesinde Yutkunurken ağrı, Şiddetli boğaz ağrısı, Yutkunurken boğaz batması, şikayetlerinin anlaşılabilmesi için kulak burun boğaz bölümünde endoskobi yaptırmak yeterli olacaktır.

Yorum yapmayı unutmayın.!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları