Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?
Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?

Allah'ın kelamı olan Kuranı Kerim'de şifa* ayetleri, Şifa duaları ve şifa sureleri, bulunuyor. Geçmiş peygamberler ve geçmiş ulemalar Allahu Teala"ya Celle Celalühü niyazda bulunup dua etmişlerdir ve kabul olunmuştur.

Sizlere bu yazımda şifa duası, şifa ayetleri ve şifa*duaları,*Şifa Ayetleri resimli, olarak* özellikle Regaip Kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili, Kadir Gecesi, ve Üç aylar gibi özel günlerde okuyup biricik peygamberimiz Hz Muhammed Sallallahu Teala Aleyhi ve Sellemi ve evliyalarıda aracı yaparak bu şifa ayetleri, Şifa*duaları ve şifa*sureler, ini okursak* Allah'ın* Celle Celalühü merhametine sığınarak ret olmayacağımızı umuyorum.

Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?

Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?

Kuranı Kerim'den bir sure ve bir dua ile başlayalım.

Hazreti Eyyüp peygamber a.s Allah'ın sınamasın*ile cüzzam gibi bir hastalığa yakalandı ve derisi dökülüyordu altından yenisi çıkıyordu. Toplum içinde çıkamayıp mağara gibi bir yerde hayatını sürdürüyordu, karısı dahil hiç kimse kokudan yanına yaklaşamıyordu ama mübarek insan senelerce bu haline sabrederek yaşamını sürdürüyor ve Allah'a tevekkül ediyordu. Sonunda karısı dayanamayıp da ya Eyyüp Allah Celle Celalühü,*ye*bir dua etsen de sana bir şifa verse diye ısrar edince, Hz Eyyüp peygamber de Allah'a şu şekilde dua etti.*

Hazreti Eyyüb: Bana bu hastalık mübtela oldu,*sen merhametlilerin en merhametlisisin, diye Rabbine dua etti.

*Enbiya Suresi 83. ayet

Allahu Teala da celle celalühü* Hz Eyüp'ün duasını kabul ederek şifasını verdi. Sizin de gördüğünüz üzere Allah Celle Celalühü* den*ümit kesilmez.

Fussilet Suresi*:*44.*Ayet

بِسْــــــــــــــــــــــمِ*اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِيًّا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آيَاتُهُ أَأَعْجَمِيٌّ وَعَرَبِيٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاء وَالَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ فِي آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَيْهِمْ عَمًى أُوْلَئِكَ يُنَادَوْنَ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٤٤

Ve lev cealnâhu kur’ânen a’cemiyyen le kâlû lev lâ fussilet âyâtuhu,*a’cemiyyun ve arabîyyun, kul huve lillezîne âmenû huden ve şifâun, vellezîne lâ yu’minûne fî âzânihim vakrun ve huve aleyhim amâ (amen), ulâike yunâdevne min mekânin baîd (baîdin).

"Eğer biz onu yabancı dilden bir Kurân yapsaydık onlar mutlaka: Bu kitabın âyetleri genişçe açıklanmalı değil miydi? Arap bir peygambere yabancı dil, öyle mi?derlerdi. Sen de ki: ‘O, iman edenler için bir hidayet ve şifadır.’ İman etmeyenlerin kulaklarında ise bir ağırlık vardır. Kurân onlara göre bir körlüktür. Sanki onlar uzak bir yerden çağrılıyorlar (da*duymuyorlar)"

Bu ayetten şu sonuçta çıkartılabilir.

*Kuranı Kerim'in her ayeti bir şifadır ne niyetle okunursa okunsun Allah Celle Celalühü nün*izniyle o yaratılır.*

*Nas suresi, Felak suresi, Kafirun suresi, ihlas suresi, ni* her birinin başında besmele çekerek üçer kere bir bardak suya okuyup hastaya içirilir ardından da şu dua okunur.

Herkezin rabbi olan Allah’ım, hastalığı giderip şifâ ver. Şifa veren sensin, senin şifândan başka şifa yoktur. Öyle bir şifâ ver ki hiçbir hastalık kalmasın.

Bu şekilde dua etmek sünnettir.

Aşağıdaki*Şifa Ayetleri resimli, olarak verdim bu şifa ayetleri, ni*ne niyetle okursanız şifa bulursunuz. Çünkü Kuran'ı Kerim Allah tarafından biz insanlara gönderilmiş bir şifadır.*Bu da inkar edilemez bir gerçektir.!

Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?

Regaib Kandili - Üç Aylar - Şifa Ayetleri ve Duaları - Şifa Duası Arapca?

Şifa ayetleri, Şifa Duaları ve şifa süreleri, tabii ki de bununla sınırlı değil binlerce şifa ayetleri, dua ve sureleri*mevcuttur, sırasıyla hepsine yer vereceğim ama yukarıda yazdığım şifa ayetleri, ve şifa*duası, nı*mübarek Regaib Kandili gecesi, Miraç Kandili gecesi, Berat Kandili Gecesi, Kadir Gecesi,*nde ve üç aylar, da* okunduğunda Allah'ın izniyle şifa bulunacaktır.

Yakında mübarek üç aylara gireceğiz ve Regaip kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili,*Kadir Gecesi, gibi geceleri iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Kendimizin,*çocuklarımızın akrabalarımızın ve hasta olan tüm müslüman kardeşlerimizin şifası için kurandaki şifa ayetleri,*ni okumamız makbuldür. Müslüman bencil olamaz ve birbirimize dua etmemiz müstehaptır, özellikle de arkadan okunan* dualar daha hızlı kabul olunur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları