Kadir Gecesi ne zmn, Kadir Gecesi.ne zaman, Kadir gecesi hangi gün.! Kadir Gecesi?
Kadir Gecesi ne zmn, Kadir Gecesi.ne zaman, Kadir gecesi hangi gün.! Kadir Gecesi ile ilgili şiirler, Kadir Gecesi imsakiye, Kadir gecesi namazı.!
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte oruçlarını tutan Müslüman kardeşlerimiz, şimdi ise Kadir gecesinin ne zaman olduğu konusunda araştırmalara başladılar.

Kadir Gecesi ne zmn, Kadir Gecesi.ne zaman, Kadir gecesi hangi gün.! Kadir Gecesi,

Kadir Gecesi nedir, sorusunun cevabı ise: Allah Celle Celalühü, nün kelamı olan Kuranı Kerim'in indirilmeye başlandığı Ramazan ayının 27'si gecesi olarak kabul edilsede, tam olarak belli bir günü yoktur.

Fakat geçmiş ulemaların, yani evliyaların araştırmalarına bakacak olursak, yedilerin içinde arayın deniyor.

Mesela Ramazan Ayının İlk 7. günü, 17. günü veya 27. günü gibi.

Kadir Gecesi ne zmn, Kadir Gecesi.ne zaman, Kadir gecesi hangi gün, diye merak edenler için, 2019 senesinin Ramazan ayının 31 Mayıs günü Ramazan'ın 27 gecesi oluyor, yani Kadir Gecesi olarak idrak edilecek.

Kadir Gecesi'ni namazlarla dualarla zikirlerle karşılamak isteyen Müslüman alemi, 2019 senesindeki Ramazan ayında Kadir gecesi hangi gün, e denk geliyor diye merak içinde olmaya devam ediyor.

Bir yılın en değerli gecesi olarak nitelendirilen Kadir gecesinin en büyük özelliklerinden birisi de, Kadir Gecesi'nde edilen duaların kabul saatine denk geldiği zaman red olmadığı biliniyor.

Peki Kadir Gecesi ne zmn, Kadir Gecesi bu sene 31 Mayıs 2019 cuma gününe rast geliyor.

Kadir Gecesi İmsakiye,

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları