Evde sağlık hizmetleri, Evde sağlık hizmetleri telefon numarası?
Evde sağlık hizmetleri, Evde sağlık hizmetleri telefon numarası, evde sağlık, evde sağlık yönetim sistemi,

Bu günkü konumda sizlere yaşlılarımıza, yardıma muhtaçlara bilgi vermek amacı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Daire Başkanlığının ortak yürüttüğü evde sağlık hizmetleri, evde bakım hizmetleri, hasta bakıcı, evde hasta bakımı, evde sağlık, evde bakim, evde fizik tedavi, konularında resmi makamların kendi web sitelerinden bilgiler sunacağım inş. bu konuda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olurum.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ AMAÇ

Evde Sağlık Hizmetleri; İstanbul’da yaşayıp, sosyal yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı bireylere evlerinde sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri’nin amacı, bireylerin sosyal koşullarının düzeltilmesi ve böylece toplumun bedensel, zihinsel ve sosyal sağlığının korunmasıdır. Bunların yanı sıra kişinin hastalığı hakkında bilinçlendirilmesi, sağlığının daha iyi hale getirilmesi ya da belirli bir düzeyde tutulması, ev ortamında sağlık ve sosyal yönden desteklenmesi, hasta ve yakınlarının hastalıkları hakkında eğitimli hale getirilmesi sağlanmaktadır. Sağlık hizmetlerinin hastaları evlerine kadar götürülmesiyle birlikte; hastanelerde meydana gelebilecek yığılmaların önlenmesi, hastanede yatış sürelerinin azaltılması, bu suretle tedavi maliyetlerinin düşürülmesini de öngörülmektedir.


Evde sağlık hizmetleri, Evde sağlık hizmetleri telefon numarası, evde sağlık, evde sağlık yönetim sistemi,

Evde sağlık hizmetleri, Evde sağlık hizmetleri telefon numarası, evde sağlık, evde sağlık yönetim sistemi,

Evde sağlık hizmetleri, Evde sağlık hizmetleri telefon numarası, evde sağlık, evde sağlık yönetim sistemi,

Evde Sağlık Hizmetleri’ne Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvurular için 153 numaralı telefon hattı veya internet adresi üzerinden Evde Sağlık Hizmet Başvuru formunu doldurarak talepte bulunabilirler. Hasta, hasta yakını veya hasta bildiriminde bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından yapılabilir. Başvuruyu alan personel tarafından hastanın hem iletişim ve adres bilgileri hem de faydalanmak istediği hizmetler kurumsal “Evde Sağlık Hizmetleri” programına kayıtları gerçekleştirilir. Yaklaşık iki iş günü içerisinde size dönüş yapılmaktadır.

Hizmetten Kimler Yararlanabilir?

• İstanbul il sınırları içerisinde ikamet etmesi

• Hastanın desteğe muhtaç olması

• Maddi ve sosyal yönden yetersiz durumda olması

• Yaşlı, kimsesiz ve engelli olması

• Ev ortamında muayene ve fizyoterapi ihtiyacı olması

• Yalnız yaşayan ve başkasına bağımlı olan hastaların kişisel işlerini yapamaması

• Fiziksel ve sosyal durum olarak günlük aktivitelerinin yetersiz olması

• Hastanın kendi başına sağlık kurumlarına ulaşamaması

• HİZMETLERİMİZ

o Sosyal çalışma,

o Doktor muayenesi,

o Hemşirelik hizmetleri,

o Fizyoterapi,

o Psikolojik danışmanlık,

o Hasta nakli,

o Hastane ve ev refakati,

o Hane ve kişisel temizlik hizmeti verilmektedir.

Sağlık ve Sosyal Ön Değerlendirme Nasıl Yapılmaktadır?

• Hastalar, Alo 153 veya web adresimizden başvuruyu gerçekleştirdikten sonra sosyal ön değerlendirme ekiplerimiz tarafından 2 iş günü içerisinde evlerinde ziyaret edilip, hastanın sağlık ve sosyal durumunu tespit etmektedirler.

o Hasta ile yapılan görüşmede hizmetin kriterlerine uygun olup olmadığı değerlendirilmektedir.

o Sosyal ön değerlendirme sonucu, uygun bulunan hastaların dosyaları değerlendirme doktoruna yönlendirilerek, Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır.

o Ayrıca sağlık ve sosyal ön değerlendirme ekiplerimiz tarafından başvuru yapan bireylerin ihtiyaç duydukları hizmetler için İBB’nin ve devletin sosyal yardım birimlerine yönlendirmesi yapılıp, sonucu takip edilmektedir.

o

Fizyoterapi Uygulaması:Fizik tedavi uzmanımız tarafından tedavisi uygun görülen engelli, yatalak veya felç geçirmiş hastalara evinde fizyoterapistler ve taşınabilir fizik tedavi aletleri ile tedavi yapılmasıdır.

o Psikolojik Danışmanlık: Doktorumuzun uygun görmesi durumunda hastaya veya ona bakan hasta yakınına, psikologlarımız tarafından yaşadıkları ortamda psikoterapi verilmektedir.

o Hasta Nakil Hizmetleri:Bu hizmetimizde hastalarımızın;

 Evlerinden sağlık kuruluşlarına naklinin sağlanması

 Sağlık kuruluşundaki işlemlerine yardım edilmesi ve yapılmasının sağlanması

 Sağlık kuruluşlarından evlerine naklinin sağlanması

 Evinde banyosu uygun olmayan hastaların anlaşmalı yerlerde banyosunun yaptırılması için bu yerlere naklinin sağlanmasıdır.

 Evde Kişisel Temizlik Hizmetleri: Evde yalnız yaşayan ve ihtiyaç sahibi hastalarımızın banyosunun yaptırılması veya yardımcı olunması, tırnak kesimi, saç kesimi, giysilerinin giydirilmesi vb. hastanın temizliğinin sağlanmasıdır.Ev Temizliği Hizmetleri: Evde yalnız yaşayan ve ihtiyaç sahibi hastalarımızın yaşadığı ortamın sağlık koşullarına uygun hale getirilmesidir. Örneğin; evinin süpürülmesi, yerlerin ve camların silinmesi, tuvalet ve banyosunun yıkanması, halıların ve koltuklarının silinmesi, evinin gerekiyorsa ilaçlamasının sağlanması vb.

 Refakat Hizmetleri:

 Ev Refakati: Yalnız yaşayan veya başkasına bağımlı olan hastaların, yardımcı personel tarafından ev ve kişisel işleri yapılmakta, hastaya evde kitap okuma, sohbet etme gibi sosyal aktiviteler yaptırılmaktadır.

Hastane Refakati: Hastaneye yatışı esnasında gereksinimi olan hastalara refakatçi sağlanmaktadır. Hizmet Hangi Durumlarda Sonlandırılır?

 Hastanın Evde Sağlık Hizmetleri’ne ihtiyacının kalmaması,

 Hastanın şifa bulması,

 Hasta ve yakınının hizmeti yapacak duruma gelmesi,

 Sosyal çalışma ekipleri tarafından uygunsuzluk raporu verilmesi,

 Hasta veya yakınının uyumsuzluk göstermesi,

 Yapılan hizmetten hastanın fayda sağlanmadığının tespit edilmesi,

 Bu hizmetin başka bir yerden de alındığının tespit edilmesi, halinde hizmet sonlandırılmaktadır.

Evet sizlere en baştan dediğim gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Daire Başkanlığının ortak çalışması ile bu hizmetleri halkımıza sunmuştur.bende İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Daire Başkanlığının ortak web sitesindeki bu makaleyi sizler için bire bir, noktasına, virgülüne dokunmadan kopyalayıp yayınllıyorum.evde sağlık hizmetleri, evde bakım hizmetleri, hasta bakıcı, evde hasta bakımı, evde sağlık, evde bakim, evde fizik tedavi, konularında bilgi almak, merak ettiğiniz bir konuyu sormak veya evde sağlık hizmetine başvurmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Daire Başkanlığının Bu Web Sitesi, nden yapabilirsiniz veya beyaz masa alo:153 arayabilirsiniz. Eğer web sitesinden başvuru yapmak istiyorsanız ilk önce başvuru forumu doldurmalısınız onuda Bu Adresden yapmalısınız.Allah c.c. kimseyi kimseye muhtac etmesin inşallah.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları