6. Hastalık nedir - 6. Hastalık tedavisi - 6. Hastalık nasıl bulaşır?
6. Hastalık nedir, 6. Hastalık tedavisi, 6. Hastalık nasıl bulaşır, 6. Hastalık tedavi, 6. Hastalık belirtileri?
6. Hastalık Nedir, Altıncı Hastalık Nedir, Roseola İnfantum Etkeni, Exanthema Subitum what is.?

6. Hastalık Nedir, Altıncı Hastalık Nedir, Roseola İnfantum Etkeni, Exanthema Subitum what is, (roe-zee-OH-lah), en sık 6 ay ile 2 yaş arasındaki küçük çocukları etkileyen viral bir hastalıktır.

6. Hastalık nedir, 6. Hastalık tedavisi, 6. Hastalık nasıl bulaşır, 6. Hastalık tedavi, 6. Hastalık belirtileri,

Yakın zamanlarda altıncı hastalık, 6. hastalık, exanthem subitum ve roseola infantum olarak da bilinir.

Genellikle birkaç gün yüksek ateş , ardından ateş kesilirken belirgin bir kızarıklık görülür .

İki yaygın, yakından ilişkili virüs, roseola, 6. Hastalık Nedir, Altıncı Hastalık Nedir, Roseola İnfantum Etkeni, Exanthema Subitum what is, insan herpesvirüsü (HHV) tip 6 ve tip 7'ye neden olabilir. Bu virüsler, daha iyi bilinen herpes simpleks virüsleri (HSV) ile aynı aileye aittir , fakat soğuk yaralara ve genital herpes'e neden olmaz HSV'nin neden olabileceği enfeksiyonlar.

6. Hastalık Nedir, Altıncı Hastalık Nedir, Roseola İnfantum Etkeni, Exanthema Subitum Belirtileri Nelerdir?

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, lu çocukların çoğu, bir haftaya kadar yüksek bir ateş (genellikle 38,5 - 40,5) takiben hafif bir üst solunum yolu hastalığı geliştirir. Bu süre zarfında, bir çocuk telaşlı veya huzursuz olabilir, her zamanki kadar yemeyebilir ve boyunda şişmiş lenf bezleri (bezleri) olabilir.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, yüksek ateşli olur çoğu zaman aniden sona erer ve yaklaşık aynı zamanda gövdede pembemsi-kırmızı bir daire veya kabarık döküntüler başlar. Kızarıklığın lekeleri dokunulduğunda beyazlaşır ve münferit lekelerin etraflarında daha hafif bir "kırmızılık" olabilir. Deri döküntüsü çoğu zaman boyuna, yüze, kollara ve bacaklara yayılır.

Bu hızlı yükselen ateş, ateşli nöbetleri (yüksek ateş kaynaklı konvülziyonlar) Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, sahibi küçük çocukların yaklaşık% 10 ila% 15'inde tetikleyebilir . Ateşli nöbet belirtileri şunlardır:

6. Hastalık nedir, 6. Hastalık tedavisi, 6. Hastalık nasıl bulaşır, 6. Hastalık tedavi, 6. Hastalık belirtileri,

6. Hastalık nedir, 6. Hastalık tedavisi, 6. Hastalık nasıl bulaşır, 6. Hastalık tedavi, 6. Hastalık belirtileri,

6. Hastalık nedir, 6. Hastalık tedavisi, 6. Hastalık nasıl bulaşır, 6. Hastalık tedavi, 6. Hastalık belirtileri,

Bilinçsizlik.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, kollarda, bacaklarda veya yüzde 2 ila 3 dakikalık sarsıntı veya seğirme

mesane veya barsakların kontrol kaybı

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, Bulaşıcı mı?

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, bulaşıcıdır. Enfeksiyon, Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, lu bir çocuk konuşurken, hapşırdığında ya da öksürdüğünde, başkalarının içine girebileceği havaya küçük damlacıklar gönderdiğinde yayılır. Damlacıklar ayrıca yüzeylerin üzerine inebilir, diğer çocuklar bu yüzeylere dokunurlarsa burunlarına veya ağızlarına dokunurlarsa enfekte olabilirler.

Roseola İnfantum Etkeni, 6. hastalık, Exanthema Subitum, Önlenebilir mi?

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, u önlemenin bilinen bir yolu yoktur. Ancak yetişkinlerden ziyade küçük çocukları etkilediğinden, çocuklukta bir Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, patlamasının hastalığa kalıcı bir bağışıklık sağlayabileceği düşünülmektedir. Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, vakaları tekrarlanabilir, ancak nadir görülür.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, Ne Kadar Sürer?

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, un ateşi 3 ila 7 gün arasında sürer, ardından saatlerden birkaç güne kadar süren bir kızarıklık görülür.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, Nasıl Teşhis Edilir?

Tanı koymak için, doktor tıbbi geçmişini alacaktır. ve bir sınav yapın. Roseola tanısı, ateş düşüp kızarıklıklar ortaya çıkıncaya kadar genellikle belirsizdir, bu nedenle doktor, ateşin başka bir enfeksiyon türünden kaynaklanmadığından emin olmak için testler isteyebilir.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, Nasıl Tedavi Edilir?

Roseola genellikle profesyonel tıbbi tedavi gerektirmez. Bunu yaptığında, çoğu tedavi yüksek ateşi düşürmeye odaklanır. Antibiyotikler roseolaları tedavi edemez çünkü bakterilere değil virüslere neden olur.

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, evde tedavi edilişi.

Asetaminofen (Tylenol gibi) veya ibuprofen (Advil veya Motrin gibi) ateşi düşürmeye yardımcı olabilir. Asla viral hastalığı olan bir çocuğa aspirin vermeyin, çünkü bu gibi durumlarda kullanımı karaciğer yetmezliği ve ölüme yol açabilecek Reye sendromu ile ilişkilidir .

Bazı ebeveynler ateş düşürmek için soğuk sünger banyosu yaptırırken, bunun gerçekten işe yaradığına dair kanıt yoktur. Aslında, sünger banyoları çocukları rahatsız edebilir. Çocuğunuza asla buzlu veya soğuk bir banyo veya alkollü ovalama uygulamayın.

Ateşin kurumasını önlemek için çocuğunuzu buzlu su ve Pedialyte (elektrolit oral yerine koyma çözeltisi) gibi berrak sıvılar içmeye teşvik edin. Anne sütü ve formülü dehidrasyonun önlenmesine yardımcı olabilir.

Doktora Ne Zaman Gidilmeli?

Roseola Roseola İnfantum, 6. hastalık, Exanthema Subitum, lu çocuğunuz uyuşuksa veya içmiyorsa veya emzirmiyorsa doktora başvurunuz. Çocuğunuzda nöbet geçirirse, hemen acil yardım alın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları