Son Dakika: 1 Asker Şehit Oldu! Suriye Rejimi Rusya İle Ortakmı Hareket Ediyor?
Son dakika haberi şöyle, suriye türkiye sınırındaki TSK'nın gözlem noktası olan 10 gözlem noktasına kasıtlı olarak ateş açması sonucunda 1 askerimiz şehit olmuş 3 askerimiz de yaralanmıştır, geçtiğimiz son bir ayda artan saldırılar sonucunda verdiğimiz şehitlerimizin ardından stratejik ve güvenliği uzmanlığında görevli olan Abdullah Ağar bir açıklama yaptı:

2. son dakika haberi, Suriye son dakika, son dakika Suriye, Türkiye Suriye, Suriye Türkiye, Suriye Türkiye son dakika, tsk, idlib, son dakika haber, MSB,

Rejim güçlerinin  türkiye suriye sınırındaki TSK nın konuşlandırıldığı 10 gözlem kulesi ne Rusya nın haberi olmadan asla ateş açamazlar dedi ve hemen rusya devlet başkanı Putin e bu olayla ilgili düşünceleri soruldu Vladimir Putin soruları yanıtladı. Suriye son dakika haberi ayrıntıları makalemizde işte ayrıntılar..

Putin: Suriye ye müdahale etme kararında risk yeterince büyüktür üzerinde dikkatlice düşündüm uzun vadede Suriye deki duruma aktif bir şekilde müdahil olmamızın uluslararası bir terör örgütünün güçlenmesine basit şekilde izlemekten çok daha fazla olumlu etkisi olacağına karar verdim, şeklinde konuştu. Açıklama Rusya devlet başkanı Vladimir putin e ait rusyanın kendi gazetesine konuşan putin suriye ile ilgili açıklamalar yaptı. Çok sayıda terör örgüt üyesinin etkisiz hale getirildiğini söyledi suriye ye vize serbestisi olan komşu ülkelere dönmeyi planlıyorlardı dedi. Rus lider Suriye ye müdahale kararı ile alınan riskin getirisinin ne olduğu da soruldu, Putin Rusya'nın Ortadoğu'daki pozisyonlarının daha da kalıcı hale geldiğini söyledi bugün ayrıca iran türkiye ve başka ülkelerde dahil olmak üzere bölge ülkeleri ile çok iyi ilişkilerimiz büyük bir ölçüde müttefiklik ilişkileri geliştirdik dedi. Rus Lider Suriye ye müdahale ile Rus ordusunun barış döneminde yapılan tatbikatlarda edemeyeceği deneyimleri kazandığını vurguladı. Vladimir Putin ayrıca göç konusunda Almanya Başbakanı Angela Merkel in hata yaptığını söyledi Putin, batılı partnerlerimiz çok kültürlülük dil liberal düşüncenin bazı unsurlarının artık sürdürülebilir olmadığını kabul ettiler dedi ayrıca liberal düşüncenin sonunun geldiğini söyledi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları