İstanbul Büyükşehir Belediyesi! Mazbata Ne Zaman Verilecek? CHP?
Gözlerimizi il Seçim Kurulu na çevirdik şu an itibari ile Ekrem imamoğlu geldi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek hanımla beraber geldiler il Seçim Kurulu nda orada da bekleyenler ile selamlaştı ve mazbatasını alacak. makalemizde imamoğlu mazbatayı ne zaman alacak, ekrem İmamoğlu mazbatayı ne zaman alacak sorularının cevaplarına ayrıntılı bir şekilde yer verdik. Buyrun haberimize geçelim işte ayrıntılar..

2. chp, istanbul büyükşehir belediyesi, mazbata, mazbata ne zaman verilecek, imamoğlu mazbatayı ne zaman alacak, ekrem İmamoğlu mazbatayı ne zaman alacak,

Gözlerimizi  il Seçim Kurulu na çevirdik şu an itibari ile mazbata ne zaman verilecek diye konuşulurken Ekrem imamoğlu geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek hanımla beraber geldiler. Şuan haber spikerinşn anlatıklarını makaleye döküyorum ve sizlere aktarıyorum: il Seçim Kurulu na oradada işte bekleyenlerle selamlaştı ve mazbatasını alacak  mazbata ne zaman verilecek. il Seçim Kurulu'nda Ekrem İmamoğlu İstanbul da seçimler yenilendi tekrar 31 Mart in ardından istanbulda ve Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi, chp, raporları olduğunu da görüyorum orada ben ve şu anda da Ekrem İmamoğlu mazbatasını il Seçim Kurulu'nda yetkililerden teslim alacak. Canan Hanım Canan Kaftancıoğlu, İl Başkanı Sayın kavuncuda, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da oradalar, Ekrem İmamoğlu 31 Mart'ta seçildikten sonra 18 gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu bazı itirazlarda bulunuldu, Yüksek Seçim Kurulu daha sonra AK Parti Milliyetçi Hareket Partisi nin itirazları vardı o itirazlar uzun dönem incelendi ve ardından da 6 Mayıs da Yüksek Seçim Kurulu seçimlerin yenilenmesi kararı aldı, bu gerekçeli karar çok tartışıldı. Biz de çok konuştuk programlarda çok tartıştık. Bir daha sonra seçimlerin yenilenmesine karar verildi. 6 Mayıs'ın ardından seçimler tekrarlandı.

Ekrem İmamoğlu: Bundan sonra benim sorularıma halk cevap verdi. 86 bin oydan daha fazla bir farkla beklediğini söylemişti. Seçimi kazandık mı demişti. Şimdi de mazbatasını almak için il Seçim Kurulu nda orada Ekrem İmamoğlu, 1973 yılında seçimlerde 60.16 alınmıştı. Ondan sonra en fazla farkla seçimi kazanmış Belediye Başkanı şu anda 1973'ten beridir ilk belediye başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını il Seçim Kurulu nda kurul başkanı Ziya Bülent öner den aldı, kısa bir konuşma yaptı. Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu iyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu ve Dilek hanım CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Onunla beraber ve Partililerle beraber il Seçim Kurulu nda kurul başkanı Ziya Bülent Öner Teslim aldı ve birazdan da büyükşehir belediye başkanlığına geçecek kendisini bekleyen kalabalığa halka seslenecek biz devam ediyoruz günüm diğer gelişmeleri ile.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları