Enis Fosforoğlu Kimdir - Enis Fosforoğlu Neden Öldü?
Enis Fosforoğlu kimdir tiyatro sanatçısı olan Enis Fosforoğlu Büyükada'da yaşıyordu sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Enis Fosforoğlu 71 yaşında idi 2019'un haziranın 11 de kalp krizi geçirmişti ve acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede tedavisi yapılan Enis Fosforoğlu taburcu edilmişti, aynı günü tekrar kalp krizi geçiren Enis Fosforoğlu hayatını yitirdi.

Enis Fosforoğlu kimdir tiyatro sanatçısı olan Enis Fosforoğlu Büyükada'da yaşıyordu Sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir Enis Fosforoğlu 71 yaşında idi 2019'un haziranın 11i de kalp krizi geçirmişti ve acil olarak hastaneye kaldırılmıştı hastanede tedavisi yapılan Enis Fosforoğlu taburcu edilmişti aynı günü tekrar kalp krizi geçiren Enis Fosforoğlu hayatını yitirdi. 2019 Haziran 24'ünde Kadıköy'de olan moda camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip cenaze namazından sonra toprağa verileceği kaydedildi.

 Enis Fosforoğlu Büyükada da yaşadığı evinde geçirdiği kalp krizi neticesinde 71 yaşındayken hayata veda etti.

Eski tiyatro ve sinema sanatçısı olan Enis Fosforoğlu nun ölüm haberini yeğeni yazar ve oyuncu olan Almula Merter Chrom  kendi sosyal medya hesapından açıklama yaparak duyurdu.

Enis Fosforoğlu bir süre önce Kalp krizi geçirmişti acil olarak hastaneye kaldırılmıştı, hastanede gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra hayati tehlikesi yoktur denilip taburcu edilmişti. Enis fosforoğlu nun kızı olan tiyatro sanatçıları yapan Seren Fosforoğlu ise 6 gün önce kendi sosyal medya hesabını kullanarak yaptığı açıklamada: Hastaneden dün taburcu olduk sevinçliyim delikten azbir zaman geçtikten sonra tekrar hastaneye geldik diye paylaşımda bulundu. Seren Fosforoğlu nun yaptığı açıklamada ailece çok korktuk dedi. Doktorların yaptığı açıklamaya göre durumu iyi daha da iyi olacak deniyor dedi bunlar da geçecek babacığım sağlığına kavuşacaksın babacığım babalar gününe ayrı şehirlerde geçirecek de yine birleşeceğiz Babacığım sana söz veriyorum bu fotoğraftaki gibi atlı karıncaya seni bildireceğim ifadelerini kullandı.

3. Enis Fosforoğlu kimdir, Seren Fosforoğlu, Renan Fosforoğlu, Enis Fosforoğlu biyografi, Enis Fosforoğlu Ferdi Merter, Fosforoğlu vefat, Enis Fosforoğlu kaç yaşında, Enis Fosforoğlu kim, Enis Fosforoğlu kalp krizi, Enis Fosforoğlu eşi,

Enis Fosforoğlu kimdir, Seren Fosforoğlu, Renan Fosforoğlu, Enis Fosforoğlu biyografi, Enis Fosforoğlu Ferdi Merter, Fosforoğlu vefat, Enis Fosforoğlu kaç yaşında, Enis Fosforoğlu kim, Enis Fosforoğlu kalp krizi, Enis Fosforoğlu eşi,

O sanatçı olan ve iki kardeş olan Enis Fosforoğlu Ferdi Merter iki kardeş  9 ay arayla vefat etmiş oldu.

Enis Fosforoğlu kimdir? Enis Fosforoğlu biyografi?

Eski bir tiyatro ve sinema sanatçısı olan Enis Fosforoğlu Renan Fosforoğlu ile Mualla Fırat ın ortanca erkek evlatları olarak 1948'de İstanbul'da  dünyaya gözlerini açtı. Renan Fosforoğlu gibi Bir babadan olan Enis Fosforoğlu sanat kökenli bir aileden gelmiş oldu. Enis Fosforoğlu biyografi olarak kısaca şöyle sıralayabiliriz: Sanatçı bir aileden olan Enis Fosforoğlu 1970 ile 1976 yılları arasında Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptı. Sonraki yıllarda ise farklı farklı tiyatro içinde görev aldı, ardından 1980 senesinde kadıköy civarında kendisine tiyatro kurarak Uzun Yıllar Boyunca birçok tiyatro sanatçısı yetiştirme sebebi oldu.

2001 senesinin kasım ayında  Enis fosforoğlu nun karısı olan Sevda Fosforoğlu vefat etmiştir. Enis fosforoğlu nun Seren Fosforoğlu ve Eren Fosforoğlu adında bir erkek bir de kız çocuğu vardı. Enis Fosforoğlu adı fazlasıyla duyulmuş ve senelerce ekrana gelmiş olan bazı filmlerde  ve dizilerde oynadı bunların başlıcaları: Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ardından Arka Sokaklar hemen arkasından kurtlar vadisi pusu gibi birçok ünlü yapımlarda eşlik etti. Meşhur olmuş dizilerde ve sinema filmlerinde oynayan Enis fosforoğlu nun ayrıca senaryo yazmak gibi yeteneği ve yönetmenlik denemelerinde bulunduğu biliniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları