Askerlik Resmi Gazetede Ne Zaman Yayınlanacak? Yeni Askerlik Kanunu? Yeni Askerlik Kanunu Resmi Gazete?
Askerlik yasası onaylandı mı diye merak eden vatandaşlar için hemen söyleyelim, askerlik yasası onaylandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi nde 335 oyla askerlik yasası onaylandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da onayladıktan sonra resmi gazetede yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe girmiş sayılacak, askerliğini yapmış ya da yapmamış olan bütün bireyler yani milyonlarca kişinin beklediği haber nihayet geldi.

1. Askerlik resmi gazetede ne zaman yayınlanacak diye merak edenler için makale hazırladık işte ayrıntılar...

 Askerlik resmi gazetede ne zaman yayınlanacak diye merak edenler için makale hazırladık işte ayrıntılar...

2. askerlik resmi gazetede ne zaman yayınlanacak, yeni askerlik kanunu, yeni askerlik kanunu resmi gazete, resmi gazete saat kaçta yayınlanır, askerlik kanunu resmi gazete 2019,

Yeni askerlik kanunu teklifi 335 milletvekilinin oylarıyla meclis genel kurulunda kabul edildi. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek bu kabul edilen yasa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasına gidecek ve Cumhurbaşkanı onaylar onaylamaz resmi gazetede yayınlanacak, resmi gazetede yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girecek bu yasa ve ilk aşamada 106000 asker terhis olacak olan askerlerin evlerine güvenli bir şekilde dönebilmesi için de yine çalışmalar yapıldığını ifade edelim ne içeriyor, askerlik yasası askerlik süresini 6 aya indiriyor. Ayrıca askerlik yapmayan, yapmak isteyenlerin 2000 lira maaşla bu görevlerini yerine getirmesi hudutlarda Doğu ve Güneydoğu hudutlarında görev yapacak askerlerin 2000 üzerine bin lira daha 3000 lira maaş almaları harçlık almaları hükmünü içeriyor, ayrıca bedelli askerlik kalıcı hale geliyor 31 bin lira karşıığında askerlik yaşına gelmiş herkes bedelli askerlik yapabilecek ve 1 ay temel eğitim alacak.  Yeni askerlik kanunu cumhurbaşkanının masasına gidecek onay  için Cumhurbaşkanı onayladıktan sonra resmi gazetede yayınlanacak ve yürürlüğe girmiş olacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları